Angol kiscsoportos nyelvtanfolyam Nyíregyháza angol B2 szintű, 1×4 óra, szerda: 12:00 – 15:00, GOLD

48000 Ft

Elérhetőség:8 készleten

Garantáltan induló tanfolyam

Angol Kezdő GOLD kiscsoportos nyelvtanfolyam

Tanfolyam összóraszáma: 32

Tanfolyam kezdete: 2022.06.29., tervezett vége: 2022.08.17.

Tanfolyam típus: GOLD kiscsoportos nyelvtanfolyam

Csoport: 4-8 fő

Szint és tananyag

B2 (B2.1-4): English File 3E Upper Intermediate 1-3, 4-6, 7-9, 10-12

B2 szintű  tanfolyam (alapfokú és középfokú szint közötti szint): ha már megfelelsz a következőnek: Megérted a lényeget a mindennapi beszéd során, amikor jól ismert témákról esik szó. Elboldogulsz a legtöbb olyan társalgási szituációban, amely a nyelvterületen való utazgatás során felmerülhet. Egyszerűen összekapcsolt elemekből álló szöveget tudsz írni az ismert vagy számodra érdekesnek tartott témákról.

B2 szintű nyelvvizsga előkészítő tanfolyam: ha már megfelelsz a következőnek: Megértesz hosszabb beszédeket, a kortárs irodalmi prózát, ismert témáról ismert dialektusban a bonyolultabb érveléseket is követni tudod. Aktívan részt tudsz venni az ismert témákról folyó társalgásokban úgy, hogy közben kifejted és fenntartod a véleményed. Gördülékenyen meg tudsz írni egy esszét vagy beszámolót. A tanfolyamon a nyelvvizsga tipikus feladatait gyakoroljuk! Ne feledd, ha velünk készülsz fel a nyelvvizsgára és sikertelen a vizsgád, a felkészítő tanfolyamot ingyenesen megismételheted!

Ha nyelvvizsgát szeretnél tenni, vagy csak egyszerűen szeretnéd szisztematikusan megtanulni a nyelvet, akkor a kiscsoportos nyelvtanfolyam a Te választásod.

A Neked megfelelő szinten kapcsolódhatsz be a tanulásba, és onnan meg sem állsz a célod eléréséig! A tanfolyamok célja általános idegen nyelvű kommunikáció elsajátítása a Közös Európai Referencia Keret alapján kidolgozott szinteken kezdőtől akár felsőfok feletti szintig. A tanfolyamok a négy alapkészség (beszéd, írás, olvasás, beszédértés) kiegyensúlyozott fejlesztésére irányulnak. Fő célnak a kommunikációs készségeid minél gyorsabb fejlesztését tekintjük. Már az első órától aktívan kommunikálsz a megszerzett szókincseddel. Az órák idejéből legalább 50%-ban Te beszélsz!
Szintről szintre fokozatosan fejlődő szókincsednek és nyelvtani ismereteidnek megfelelően lépsz előre az egyre hatékonyabb kommunikáció irányába.

Egy tanóra hossza 45 perc

Hogyan fogsz nálunk tanulni?

• Te fogsz beszélni legalább az óra időtartamának 50-60%-ában.
  • A tanóra a nyelviskola által biztosított, nyelvoktatásra optimalizált tanteremben zajlik.
  • Minden órának célja van, a tanár gondosan megtervezett, a résztvevők igényeire testre szabott fejlesztési tervvel érkezik az órára.
  • Az órákon a tanár szerepe az új ismeretek átadása mellett a lehető legtöbb egyéni gyakorlási lehetőség megteremtése.
  • A beszéd mellett az órákon fogod megtanulni és begyakorolni a nyelvtant, az új szavakat, kifejezéseket.
  • Minden órának része egy vagy több aktuális témájú videó, hanganyag feldolgozása tanári segítséggel.
  • Fogsz kapni olvasásértés és írás feladatokat, amelyek nem kötelezőek, de érdemes megcsinálni őket, mert így lesz komplex a nyelvtudásod

A sikeres nyelvtanulás kulcsa

A nyelvtanulásban a résztvevő, azaz Te vagy a legfontosabb. A Te akaratod, a Te motivációd, a Te szorgalmad. A nyelvtanulás hosszú folyamat (aki nem ezt mondja, az nem mond igazat). Ha beleteszed a munkát és elfogadod szakértő segítségünket, sikerülni fog Neked is. A tanárod szerepét elsősorban abban látjuk, hogy amellett, hogy kifogástalan nyelvi modellként szolgáljon Neked, képes legyen ezen a hosszú, néha megtorpanásokkal szegélyezett úton fenntartani a motivációdat, kedvedet a tanuláshoz!

Mitől jó a Katedra csoportos tanfolyam?

• Kis csoportban (4-8 fő) fogsz tanulni, ami biztosítja a hatékonyságot
  • Máshol 12-14 fős csoportok vannak, bábeli zűrzavar van az órákon, lehetetlen így hatékonyan tanulni
  • A kis csoportban folyó oktatás során biztosítható, hogy a tanulók beszélhessenek az óra nagyobb részében
  • A 30 éves Katedra Nyelviskola legjobb tanárai oktatnak a csoportos képzéseken
  • Veled hasonló szinten levő tanulókkal fejlődhetsz együtt, egymást tudjátok motiválni a haladásban.
  • A jó hangulat, a vicces szituációk kialakulása egy csoportban garantált!
  • Kedvezőbb áron tanulhatsz, mint ha az egyéni képzést választanád.
  • Ne feledd, az olcsóbb megoldások mögött nagyobb csoport és kisebb hatékonyság van!

A csoportos tanfolyamot azoknak a tanulóknak javasoljuk,

• akik általános nyelvi készségeiket szeretnék fejleszteni
  • akik később nyelvvizsgázni szeretnének
  • akik szinten akarják tudásukat tartani
  • akiknek a nyelvtan jelenti a nehézséget
  • akik elsősorban beszédkészségüket szeretnék fejleszteni

A képzés indítása

A meghirdetett tanfolyam akkor indul el a meghirdetett időpontban, óraszámban és ütemezéssel, amennyiben az arra jelentkezők száma eléri a képzés kezdete előtti munkanapon a meghirdetett minimum létszámot.
Ha a szükséges létszámot nem éri el a jelentkezők száma, a Képző alternatív képzési lehetőséget, vagy a képzés maximum 1 hónappal történő halasztását kínálja fel. Amennyiben sem az alternatív képzési lehetőség, sem a képzés halasztása nem felel meg a képzésre jelentkezőnek, visszakérheti a befizetett képzési díjat.

Ha olyan tanfolyamra jelentkezel, melynek óraszáma kevesebb, mint 32, az azt jelenti, hogy egy olyan képzéshez csatlakozol, amelyből már néhány óra meg volt tartva. Ez azonban nem jelent problémát (kivéve, ha teljesen kezdő vagy), a nyelvtanulás egy hosszú folyamat, ahol a kívánt eredményhez akár több száz óra is szükséges lehet, így nem maradtál le semmiről, a képzés szintje a tudásszintednek
megfelelő lesz és ott csatlakozol be, ahol tartasz.